Vítejte na stránkách festivalu Ambroziáda (15.-16.12.2007)  


Přehled a stručné charakteristika nabízených dílen


test internet

1. Jak se točí film

(vedoucí dílny: Bc. Ondřej Hejna, Mgr. Dalibor Konopáč)
Během této dílny si vyzkoušíte všechno, co dělají filmaři, když natáčejí film. Připravíte si scénář, obsadíte se do rolí, naučíte se hrát před profesionální kamerou, krátký film natočíte a pak se ho naučíte stříhat ve speciálním počítačovém programu a přidat k němu hudební doprovod. Váš film bude mít veřejnou premiéru v neděli při závěrečném vystoupení.
Věkové omezení: 12-16 let

 

2. Jak se stát televizním nebo rozhlasovým moderátorem

(vedoucí dílny: Mgr. Daniel Rumpík, Bc. Lukáš Kobrle, Petra Stárková, Jakub Malý)
Účastníci dílny se během víkendu naučí mluvit na mikrofon a vystupovat před kamerou. Na širokoúhlé obrazovce budou moci posoudit své výkony. Podívají se do profesionálního vysílacího studia rádia OK v Hradci Králové. Tam se nejen dozvědí vše o fungování rádia, ale také si ve vysílacím studiu zkusí nahrát své vlastní moderátorské vstupy a zprávy. Účastníci této dílny pak budou moderovat závěrečný večer a uvádět své kolegy z ostatních dílen. Moderátorskou dílnu povedou profesionální moderátoři a zpravodajové.
Věkové omezení – 12-16 let

 

3. Muzikál

(vedoucí dílny: Mgr. Stanislav Hložek, Eva Čunková, Lucie Charouzová)
Muzikály jsou dnes asi nejpopulárnější formou divadla. V této dílně se naučíte hereckou práci s hlasem. Hlavní náplní bude samozřejmě zpěv a jeho provázání s herectvím a pohybem. Naučíte se využívat i své vlastní tělo jako hudební nástroj. Za pomoci jednoduchých hudebních nástrojů si vytvoříte kratičký muzikál, který při závěrečném představení předvedete. Dílnu osobně navštíví i populární zpěvák Stanislav Hložek.
Věkové omezení: 12-16 let

 

4. Jak se stát novinářem

(vedoucí dílny: Mgr. Jana Tauchmanová, Martin Karlík)
Obdivujete práci novinářů? Rádi byste uměli psát reportáže? Chcete dělat rozhovory se známými osobnostmi? Chcete poznat jednotlivé žurnalistické žánry? Potom je tahle dílna právě pro vás. Bude vedena zkušenou novinářkou a rozhlasovou redaktorkou Janou Tauchmanovou. Popovídáte si i se začínajícími novináři (třeba s 16letou dívkou, která dělala rozhovor s prezidentem Klausem). Úkolem této dílny bude také dělat aktuální reportáže o průběhu festivalu, které budou už během víkendu umisťovány na interner.
Věkové omezení: 12-16 let

 

5. Dílna internetové prezentace

(vedoucí dílny: Petr Kout, Jiří Húbner)
Když někdo dělá umělecké dílo, musí ho umět i nabídnout a prodat. Účastníci internetové dílny se budou věnovat právě této části umění. Naučí se tvořit internetové stránky, tvořit a vyvěšovat na ně texty, obrázky a videa, pracovat s grafikou. Současně pochopí, jak se vytváří a jak funguje reklama. Oni sami budou dělat aktuální reklamu festivalu. Vytvoří mu vlastní internetové stránky a budou na ně během celého víkendu vkládat aktuální fotografie a informace o činnosti dílen.
Věkové omezení: 12-16 let

 

6. Herecká dílna I. – Improvizace

(vedoucí dílny: Martin Sedláček, Bc. Pavel Ducháč)
Víte co je improvizace? Je to schoponost herce okamžitě a bez váhání jednat, zahrát krásnou scénku, když mu řeknete třeba jen pouhé slovo. V této dílně se účastníci naučí základy herecké práce a budou tvořit krátké divadelní příběhy právě s použitím improvizace. Své herecké výkony natočí na kameru a mohou je zhodnotit na širokoúhlé obrazovce. Nejlepší scénky pak sehrají na závěrečném večerním vystoupení.
Věkové omezení – není

 

7. Herecká dílna II. - Groteska

(vedoucí dílny: MgA. Jakub Žižka, Jan Cihlář)
Dílna pro všechny se smyslem pro humor. Udělat dobrý vtip v divadle nebo ve filmu je totiž pořádná fuška. O tom se sami přesvědčíte. Naučíte se pracovat s tělem a výrazem obličeje jako hereckým nástrojem. A hlavně budete sami pod vedením zkušeného komediálního herce vytvářet gagy. Na kameru si natočíte svou vlastní němou grotesku a na závěrečném večeru jí zahrajete i naživo.
Věkové omezení: 12-16 let

 

8. Streetdance dílna

(vedoucí dílny: Jana Kučerová)
Moderní taneční projev během pár chvil. Na diskotéce se nebudete muset schovávat. Projdeme si pár základů z několika tanečních oborů moderního tance: Hip hopu, R´n´B a street dance. Není to žádná věda!  
Věkové omezení: 12-16 let

 

9. Výtvarná dílna

(vedoucí dílny: Klára Mazánková, Jitka Mužíčková)

Máte rádi malování, modelování, práci s látkami, sušenými květinami...? Tak to je výtvarná dílna právě pro Vás. Domů si z ní odnesete vlastní výrobky, které pak můžete dát svým blízkým pod stromeček. Pro závěrečné nedělní vystoupení navhnete vizuální podobu scény a vyzdobíte sál podle svých nápadů.
Věkové omezení – není

 

10. Recitační dílna

(vedoucí dílny: MgA Jitka Bédiová)
Naučíme vás správně mluvit, vyslovovat a vyjadřovat hlasem emoce. Zkusíte si pracovat s textem jako opravdoví herci – prožívat ho, cítit ho, vyjadřovat ho. Budeme pracovat s poezií, ale i s divadelními texty. Použít zkusíme i texty vlastní, které sami na místě vytvoříme. Na závěrečném večeru pak účastníci dílny vystoupí s vlastní prezentací.
Věkové omezení – není

 11. Dramatické hry

(vedoucí dílny: Kateřina Hyršlová, Tereza Veselíková, Lukáš Šulc)

Dílna pro ty nejmladší, kteří by si rádi vyzkoušeli hraní divadla a užili si při tom spoustu her, soutěží a zábavy.

Věkové omezení – 9 -12 let


12. Z pohádky do pohádky

(vedoucí dílny: Pavlína Poláková)

Častým divadelním námětem jsou právě pohádky. A účastníci této dílny zažijí opravdu pohádkový víkend. Pohádek, pohádkových postav a her projdeme hned několik.

Věkové omezení – není